Databáze nebezpečných výrobků

Plastová hračka "Bumper Car"

Hlášení RAPEX 50/2016

Plastová hračka napájená bateriemi - auto (AA baterie). Uvnitř sedí opice. Auto má dvě bílá kola a dvě rotující části se dvěma černými koly. Když se na opici zatlačí, auto se rozjede, vydává zvuky a světla. Dodává se v barevné kartonové krabici.

Typ výrobku č. 2020
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození sluchu, udušení
Nebezpečí

Hračka snadno praskne, čímž se uvolní malé části (černé rotující kolo). Dítě by je mohlo vložit do úst a hrozí udušení. Navíc je hladina špičkového akustického tlaku příliš vysoká, což může vést k dočasnému poškození sluchu, pokud se hračka spouští příliš blízko u uší po dlouhou dobu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 28.12.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit