Databáze nebezpečných výrobků

RT Pistole na bubliny "Mille bolle multicolori"

Hlášení RAPEX 30/2011

Pistole na bubliny dlouhá 14 cm z průhledného plastu s barevnými vnitřními součástkami. V obalu je také žlutá nádoba s mýdlovým roztokem. Obal z kartonu a plastu. Hračka na baterie. Na obalu je nápis: "prodotto testato da CPM ertificate n 097380/C/GI/01" ("výrobek testován certifikátem CPM č. 097380/C/GI/01"). Na zadní straně obalu je varování "Non ingerire od avvicinare agli occhi il liquido saponato", ("Nepolikejte mýdlový roztok. Vyhněte se kontaktu s očima") a návod k použití.

Typ výrobku zboží č. 20908
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek představuje mikrobiologické nebezpečí, protože roztok obsahuje 300.000 CFU/g aerobních mezofilních bakterií, což přesahuje povolené hodnoty. Bezpochyby hrozí infekce, protože je výrobek určený pro děti a mohl by se dostat do kontaktu s jejich ústy, rukama a očima, nebo by ho mohly vdechnout.

Země původu Čína
Čárový kód 8011085209082
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 30.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit