Databáze nebezpečných výrobků

Bullycan píšťalka a chrastítko "Toys"

Hlášení RAPEX 3/2015

Plastové chrastítko s červenou píšťalkou a koulí v horní části. Koule je dutá a slouží jako chrastítko, protože má uvnitř rolničku, která zvoní, když dítě hračkou zatřese. Dolní část má tvar ruky se třemi částmi - žlutou, červenou a zelenou. Obě části jsou spojeny žlutým hranatým prvkem. Hračka je delší než 20 cm a je zabalena v plastovém sáčku.

Typ výrobku Ref. 1023-5, datum výroby: 14/01/2013, sada 1212-9001397
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože žlutá část uprostřed hračky se může snadno oddělit a koule může prasknout, čímž vzniknou malé části, které může dítě vložit do úst.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8413419897185
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 23.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit