Databáze nebezpečných výrobků

Lässig pískací hračka "Lela"

Hlášení RAPEX 2/2014

Hračka ve tvaru laně z měkkého bílého elastického materiálu. Hlava je černá/bílá/červená, uši růžové a na zádech jsou světle hnědé flíčky. Hračka je vysoká cca 15 cm a dlouhá cca 8 cm. Dodává se v kartonové krabici.

Typ výrobku zboží č.: LLELA001
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje látky, které mohou projít látkovou přeměnou na N-nitrosamin (naměřené množství nitrosovatelných látek: 2,25 mg/kg).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající národní normy.

Čárový kód 4042183322780
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 24.01.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit