Databáze nebezpečných výrobků

pilový kotouč

Hlášení RAPEX 10/2023

Vyřezávací kotouč 115 mm x 22 mm s 8 zuby, který je podle nabídky určen pro použití na úhlových bruskách. Výrobek byl prodáván online.

Kategorie Zahrada, dílna, hobby - Stroje + nářadí
Riziko Pořezání
Nebezpečí

Výrobek může být namontován na úhlovou brusku, a proto může být v rozporu s inzerovaným použitím používán jako ruční kotoučová pila bez příslušných ochranných prvků a ochranných zařízení. To by mohlo způsobit zpětný ráz nebo ztrátu kontroly nad nástrojem, což by mohlo vést ke zranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o strojních zařízeních ani příslušné evropské normy EN 60745-2-3.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: odstranění výrobku z nabídky online prodejců.

Datum publikace 14.03.2023
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2023. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit