Databáze nebezpečných výrobků

pilový kotouč 14.000RPMmax, 5/8" Center

Hlášení RAPEX 20/2020

Pilový kotouč s řetězem s 22 zuby. Výrobek je inzerován jako vhodný pro užití na úhlových bruskách a byl prodáván online, zejména prostřednictvím služby eBay. 

Typ výrobku řetězový pilový kotouč 125 mm pro úhlové brusky, 22 zubů
Kategorie Zahrada, dílna, hobby - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Zranění
Nebezpečí

Pilový kotouč lze namontovat na úhlovou brusku, a proto může být proti zamýšlenému použití použit jako ruční kotoučová pila. To by mohlo způsobit zpětný ráz nebo ztrátu kontroly nad nástrojem, což by mohlo vést ke zranění.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 62841 a EN 60745.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: odstranění výrobku z nabídky online prodejců.

Datum publikace 18.05.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit