Databáze nebezpečných výrobků

Petite Girls, Make-up Set, Your make-up for a trendy look!

nebezpecny-detsky-makeup

Blistr na oboustranně růžovém kartonu o rozměrech cca 18,9 × 24,9 cm se světle růžovými/stříbrnými motýlky a hvězdičkami obsahuje malé kulaté zrcátko na řetízku, 2 aršíky po 8 nalepovacích tvarech na nehty různých barev, plastovou průhlednou tubu s bílým víčkem s růžovým gelem s glitry a oválné růžové kosmetické pouzdro s průhledným víčkem se třpytkami a po obvodu s ozdobnými stříbrnými „kamínky“. Kosmetické pouzdro u odebraných vzorků obsahovala 1 tvářenku ve tvaru většího srdce (růžový práškový komprimát), 4 stíny na oči ve tvaru menších srdcí (práškový komprimát žlutý, modrý/oranžový, fialový a zelený), 2 rtěnky (menší červená a větší  zelená/fialová) a štětec k aplikaci prášku.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, zdravotní, poškození zraku
Nebezpečí

Mikrobiologické vyšetření směsného vzorku z růžového a modrého práškového komprimátu ze 2 sad prokázalo přítomnost plísní ve výši 2,1 × 103 KTJ/g a přítomnost  aerobních mezofilních mikrobů v množství 3,7 × 103 KTJ/g. Rizikoprokázané kontaminace aerobními mezofilními mikroby spočívá v možném způsobení mikrobiální oční infekce.

Země původu Čína
Rozpor s

Mikrobiologická kvalita výrobku nesplňuje požadavky Pokynu Vědeckého výboru pro bezpečnost spotřebitelů (SCCS/1501/12), oddíl 4-4 (The SCCS´S Notes of Guidance for the Testing of Cosmetic Substances and their Safety Evaluation, 8th revision), na který odkazuje část 3.3 prováděcího rozhodnutí Komise (EU) č. 674/2013, o pokynech k příloze I nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Limit pro mikrobiální kontaminaci (102 KTJ/g) kosmetického přípravku kategorie I (mj. výrobky, které se aplikují okolo očí, jako je i zde uvedený) je překročen o řád a na základě této skutečnosti není uvedený výrobek bezpečný ve smyslu článku 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích.

Čárový kód 8590756767415
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 03.08.2015
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit