Databáze nebezpečných výrobků

AHOLD Czech Republic, a.s. Panenka v krabičce

Plastová panenka o velikosti cca 10 cm. Panenky různých barev vlasů jsou oblečeny do různých šatiček různých barevných provedení. Hračka je zabalena ve válcovité průhledné plastové krabičce s víkem a úchytem z barevné šňůrky.

Typ výrobku A92066
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Panenka obsahuje di-(2-ethylexyl)ftalát) (DEHP) v množství 6,55 % hmot.

Riziko obsahu DEHP v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte a mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány. 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje limit 0,1 % hmot., stanovený v článku 67 odst. 1 ve spojení s bodem 51 přílohy XVII (Omezení výroby, uvádění na trh a používání některých nebezpečných látek a předmětů) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 (REACH).

Čárový kód 8586015892066
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 07.05.2012
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Dana 23.1.2014 20:20

  Dnes jsem takovéto viděla v Brněnském Globusu, měly sice jiný obal a název, ale i podle postavení prstů na rukou jsou totožné.

  reagovat

  R R
 • Michaela 29.5.2012 08:40

  Dnes se chystám do obchdou Kaufland vrátit také tyto panenky a jsem zvědavá jak uspěji.

  reagovat

  R R
 • Klára 15.5.2012 08:39

  Ahoj, i já jsem své dceři tyto panenky pořídila, vždy při nákupu v Kauflandu jsme nějakou dokoupili, navíc mladší dceři je teprve 18měsíců a zatím strká do pusinky kdeco. Okamžitě po zjištění této skutečnosti jsem všechny panenky vrátila do obchodu, dali zpět peníze i bez účtenek /moc nestály, ale z popelnice hrozí, že je někdo vytáhne a zas budou kolovat mezi dětmi/. Myslím, že velkou újmu mé děti neutrpěly, navíc takových plastových, netestovaných, hraček s vyšším obsahem ftalátů měli již v ruce určitě více. Není nad dřevěné hračky, co si budeme povídat. Tak, hlavně, že jsme to zjistili. Kl.

  reagovat

  R R
 • Martin 14.5.2012 12:48

  Panenky dostala moje dcera k narozeninám od babičky, která je koupila v Tesco. Další, podobné od mojí sestry. Když si vzpomenu, jak pár dní před reportáží si s nimi moje 5letá dcerka hrála a česala je a moc se jí líbily, úplně mě z toho mrazí. Všechny 4 jsem schoval a asi skončí někde v popelnici. Je hrůza, že dítěti koupíte roztomilou hračku a ona jim může plíživě způsobit nějaké zdravotní problémy!!!!

  reagovat

  R R

Přihlásit