Databáze nebezpečných výrobků

New Style Panenka "Mode Girl"

Hlášení RAPEX 4/2012

Panenka s příslušenstvím v kartonovém krabici s oknem. Na obalu je varování o možném spolknutí nebo vdechnutí malých částí: "Not for children under 3 years".

Typ výrobku č. 81029B
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože hlava panenky obsahuje 30,52 % hmotnosti di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) a tělo obsahuje 3,32 % hmotnosti DEHP a 0,08 % hmotnosti dibutylftalátu (DBP).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 4135191284109
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dodavatel zboží dobrovolně stáhnul z trhu a ukončil prodej.

Datum publikace 03.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Jasn Jurníček 8.2.2012 20:01

  Tak dcera dostala od jedněch chudých lidí (za to, že jsem jim vypálil DVD s vystoupením našich dětí) takto vzhlížející napodobeninu Barbíny, ale na obalu je napsáno "Lovely Girl". Výrobce a dovozce asi dělají vše pro to, aby se to nedalo dohledat. Dovozce: SECURE s.r.o.
  Lidi, prosím Vás, nekupujte dětem levné hračky pochybného původu, a už vůbec ne jako dar pro cizí děti. Hračka má hodnotu nebezpečného odpadu a poletí do popelnice.
  Na obalu je napsáno (jako materiál) PAP (22), čili papír. Tím se zřejmě myslí ta krabice.
  SECURE s.r.o. nebrat. Chtěl jsem 1 jablko nebo 1 banán, když už tedy dar. Lepší je lžička medu, než kýbl sr@ček.

  reagovat

  R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit