Databáze nebezpečných výrobků

Girl set Beauty Panenka a doplňky

Hlášení RAPEX 40/2010

Kartonová a plastová krabice.

Typ výrobku Model č. AB01
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 50% hmotnosti di(2-ethylhexyl) ftalátu (DEHP). Také obsahuje zanedbatelné množství dibutyl ftalátu (DBP).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a předmětech pro péči o děti, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány, pokud mohou děti hračku nebo předmět pro péči o děti vložit do úst.

Čárový kód 2000508536245
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zakázaly prodej výrobku, nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.

Datum publikace 05.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2017 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2017. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit