Databáze nebezpečných výrobků

DECORATION HOME&STYLING ozdobné ovoce

Hlášení RAPEX 28/2018

Dekorativní produkt napodobující malé červené ovoce s stopkami v blistru s kartonem (devět položek v každém balení).

Typ výrobku 499780
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Vzhledem ke své charakteristické formě, barvě a velikosti mohou být produkty považovány za potraviny. To může vést k tomu, že je spotřebitelé, zvláště děti, vloží do úst a požijí je, což by mohlo vésk k udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení 1223/2009 / ES o kosmetických prostředcích a směrnice 87/357 / EHS týkající se výrobků, které napodobují výrobky jiného druhu, čímž ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 8719202325218
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu (distributor).

Datum publikace 10.08.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit