Databáze nebezpečných výrobků

Crystal Air Freshener Series Osvěžovač vzduchu

Hlášení RAPEX 50/2010

Osvěžovač vzduchu v nádobě ve tvaru tučňáka. Průhledná spodní část s perlami osvěžovače. Nádoba je zabalena pod plastovým krytem s průhlednou přední stranou, skrz niž lze osvěžovač vidět.

Typ výrobku Ref 07670 (vůně jablko a citron)
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje etanol, 2-terc-butylcyklohexanol a o-terc butylcyklohexanol acetát a protože má tvar, který by mohl být atraktivní pro děti a vzbuzovat jejich zvědavost, mohl by být používán jako hračka.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky národních zákonů.

Čárový kód 8430852076700
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 14.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit