Databáze nebezpečných výrobků

Ford osobní automobil "Transit a Transit Custom"

Hlášení RAPEX 9/2013

Týká se vozidel Transit a Transit Custom vyrobených mezi 08.10.2012 a 06.02.2013 v Kocaeli, Turecko, a vozidel Transit vyrobených mezi 28.09.2012 a 06.02.2013 v Southamptonu, VB.

Typ výrobku Transit a Transit Custom (reference svolání: 2C498)
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Vozidla představují nebezpečí úrazu, protože byla vybavena zádržnou "R" klipsnou kolíku brzdového pedálu, která nesplňuje požadavky na materiál. Pružinový tlak klipsny by mohl být redukován a klipsna by se mohla oddělit od tyče. To by mohlo způsobit, že se brzda neaktivuje a vést k nehodě.

Země původu Turecko, Velká Británie
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 14.03.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit