Databáze nebezpečných výrobků

Toyota Osobní automobil Prius

Hlášení RAPEX 24/2011

Osobní automobil.

Typ výrobku Prius NHW11
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože pokud se volant opakovaně silně zatáhne do krajní pozice, hrozí, že šrouby zajišťující čep satelitu diferenciálu v převodovce řízení se mohou uvolnit. Pokud se s vozidlem opakovaně zachází tímto způsobem, mohl by se čep satelitu diferenciálu uvolnit a výkon elektrického motoru by se nemusel zcela přenášet. To by mohlo vést k významnému vzrůstu námahy řízení při zatáčení doleva a mohlo by to vést k nehodě.

Země původu Japonsko
Země záchytu Ohlašující: Řecko, Další: Maďarsko, Španělsko, Island, Švédsko, Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Výrobce sjednal dobrovolnou nápravu.

Poznámka

Stažení se týká vozidel vyrobených od 25. ledna 2000 do 20. května 2003, s čísly VIN v rozmezí JT1 53FU1# #0001001 až  #0088335.

Datum publikace 23.06.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit