Databáze nebezpečných výrobků

ORKIA nabíjecí přenosná svítilna "PowerZoom"

Hlášení RAPEX 26/2015

Nabíjecí přenosná svítilna s 1 LED. Baterie se nabíjí vestavěnou zástrčkou s teleskopickými kolíky. S výrobkem se dodává adaptér. Obal: barevná kartonová krabice.

Typ výrobku OK-0212LED
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kolíky vestavěné zástrčky a adaptér zásuvky nemají izolační potah. Zástrčka adaptéru umožňuje vložit do zásuvky pouze jeden kolík a druhý kolík pod napětím nechat volně přístupný. Kryt LED lze oddělit během nabíjení rukou bez použití nářadí. Průřez jader vodičů je nedostatečný a v případě zkratu může dojít k přehřátí. Odolnost izolace vůči horku a plameni je nedostatečná. Upevnění kolíků vestavěné zástrčky je nedostatečné.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy IEC 60884.

Čárový kód 6 902255 502121
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 12.07.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit