Databáze nebezpečných výrobků

Duo Design Holland Olejová lampa "Flicker"

Hlášení RAPEX 23/2012

Olejová lampa, která vypadá jako sklenice s vodou se třemi kovovými trubicemi, které obsahují knoty. Na sklenici lze položit silikonové víko, které upevní trubice.

Typ výrobku 16052
Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické, popálení, požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru a popálení, protože je sklenice nestabilní a může se snadno převrhnout a rozbít. Knoty nemají žádný kryt. Navíc lampa vypadá jako sklenice s limonádou a brčkem, takže může být atraktivní pro děti. Na výrobku chybí obecné informace a varování.

Země původu Nizozemsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH a odpovídající evropské normy EN 14059.

Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 24.06.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit