Databáze nebezpečných výrobků

Obracečka z nerezové oceli a nylonu TESCO

Černá nylonová obracečka s ocelovou rukojetí o celkové délce cca 33,3 cm a hmotnosti cca 95 g připevněná na papírovém kartonu s informacemi v různých jazycích včetně češtiny (název výrobku, země původu, dovozce, návod k použití, pokyny k údržbě), EAN (čarovým) kódem, šarží výrobku, symbolem nabádajícím k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“) a piktogramem výrobku určeného pro styk s potravinami (symbol pohárku a vidličky).

Kategorie Domácnost - Kuchyňské potřeby
Riziko Chemické
Nebezpečí

Laboratorními rozbory byla ve výluhu zjištěna přítomnost primárních aromatických aminů. Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při styku tohoto výrobku s potravinami nebo připravovanými pokrmy může docházet k jejich kontaminaci karcinogenními látkami a následně k jejich konzumaci.

Země původu Hongkong
Rozpor s

Výrobek pro tento obsah primárních aromatických aminů nesplňuje požadavky závazných předpisů, a to článku 10 nařízení Komise (EU) č. 10/2011, o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami, ve spojení s odstavcem 2 přílohy II. Bylo zjištěno, že se jedná o látku s možnými karcinogenními účinky na lidský organismus, zejm. na játra a štítnou žlázu: 4,4´-diaminodifenylmethan (CAS No. 101-77-9). Šetřeno na základě zveřejněné notifikace v evropském systému rychlého varování RASFF.

Čárový kód 505114014929
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 11.01.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit