Databáze nebezpečných výrobků

Ante Noční světlo - Kis Méretû Estei Lámpa

Hlášení RAPEX 42/2010
Noční světlo z bílého PVC ve tvaru srdce s připevněným průhledným plastovým motýlem. Zabalený pod plastovým krytem s textem "Kis Plietilén Színes Fluoreszkáló".

Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože je vyrobený z materiálu, který není dostatečně odolný proti teplu, a může se proto deformovat, což by vedlo k možnému odkrytí částí pod proudem. Představuje riziko zvláště pro děti, protože je ozdobený motivem atraktivním pro děti. Děti by s ním proto mohly manipulovat, když je zapojený v zásuvce.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60598.
Čárový kód 5999048418425
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení zboží z trhu.
Datum publikace 19.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit