Databáze nebezpečných výrobků

Nikotinový přípravek "Super High E-Liquid"

Hlášení RAPEX 13/2011

Vnější obal je modrý karton s popisem síly a typu přípravku uvnitř. Vnitřní obal je bílá plastová lahvička s označením "Atomized liquid". K obsahu se lze snadno dostat odšroubováním víčka.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Ostatní
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje zdravotní riziko zvláště pro děti, kterým by se mohl dostat do kontaktu s kůží nebo by ho mohly spolknout v tekutém stavu. Oznámení na obalu udává, že je obsah nikotinu super vysoký, ale chybí upozornění na riziko a návod k manipulaci. Navíc chybí varování o nebezpečí pro uživatele, maximální dávce nebo o možných rizicích užití přípravku dětmi.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o klasifikaci, označování a balení látek a směsí (CLP).

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zabavily zboží.

Datum publikace 30.03.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit