Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Umělé nehty 1. "Charming Nails, Beautiful Nails of Charming Ladies" 2. "Nail Tips" 3. "Toe Nails, Fashion Accessories, Toe Nail Tips"

Hlášení RAPEX 35/2012

1. Sada plastových nehtů s oranžovou tubou lepidla dlouhou 5 cm s nápisem “NAIL ADHESIVE for artificial nails “. Nehty jsou bílé nebo průsvitné s dekorací. Zabaleno v plastovém sáčku (7 x 5,5 cm) s kartonovým štítkem.

2. Plastové dlouhé průsvitné konce nehtů a oranžová tuba s lepidlem s nápisem “Feng Shang NAIL ADHESIVE LS for artificial nails“. Velikost obalu cca 7 x 5,5 cm.

3. Plastové nehty na nohy s dekorací a béžovou tubou s  lepidlem s nápisem "Feng Shang". Velikost obalu cca 8 x 5,5 cm.

Typ výrobku 1. a 3.: neznámý 2.: Nails Tips 001
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože lepidlo obsahuje dibutylftalát (DBP).

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 14.09.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit