Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Adaptér zástrčky "CITY' PLUG"

Hlášení RAPEX 28/2011

Černá plastová zástrčka. Popis obalu: zabalena jednotlivě pod plastovým krytem. Na přední straně obalu jsou slovo "City" a číslo zboží.

Typ výrobku zboží č. MU 5
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože do něj lze vložit zástrčku vyšší třídy, než je indikováno na zásuvce. Zásuvky adaptéru nemají ustupující tvar, takže lze vložit jeden kolík, zatímco druhý je stále přístupný a pod proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky odpovídající národní normy UNE 20315.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 25.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Izak 18.1.2012 17:49

    Tak to je blbost, tohle dela kazdy takovyhle adapter, vse co se elektriky tyce je jen pro lidi znale.
    To ze jsou lidi mesuge a pouzivaji cemu nerozumi je jina vec, ale to by nesmely pouzivat ani prodluzku, protoze jsem jiz videl kaskadovite zapojene a odber takovy, ze se drat spalil, nebot hrube prekrocili Ampery/Odber a meli zrovna tu smulu, ze to bylo v prumyslove hale na silnem jistici.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit