Databáze nebezpečných výrobků

Nebezpečná potravina Alnatura nemléčná jáhlovo-obilná kaše s rýží

SZPI informaci obdržela prostřednictvím systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF) Distribuce v ČR se uskutečnila prostřednictvím sítě společnosti dm-drogerie markt s.r.o., dodavatelem byla německá společnost Alnatura GmbH. Na základě uvedených zjištění SZPI nařídila neprodleně stáhnout závadnou šarži z distribuční sítě.

Z preventivních důvodů se dodavatel Alnatura rozhodl stáhnout veškerou zásobu Alnatura dětských kaší obsahující jáhly. Preventivní stažení z prodeje se týká těchto Alnatura kaší: - Alnatura kaše nemléčná jáhlová s rýží 400 g 4m - Alnatura kaše neméčná obilná jáhlová 400 g 4m - Alnatura kaše nemléčná obilná 4zrnná 250g 4m

Typ výrobku Alnatura Hirse-Getreidebrei mit Reis pro děti od 4 měsíců v balení 400 g, s označením data minimální trvanlivosti do 30. 08. 2015
Kategorie Děti - Jídlo + pití
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Laboratorní analýza u uvedené šarže prokázala přítomnost atropinu v množství 36,6 mikrogramů/kg a scopolaminu v množství 12 mikrogramů/kg.

Země původu Německo
Rozpor s

Příslušné právní předpisy přítomnost těchto látek v potravinách zakazují, jde o tzv. tropanové alkaloidy, které jsou ve vyšších koncentracích pro člověka toxické.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Datum publikace 20.12.2014
Zdroj: SZPI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit