Databáze nebezpečných výrobků

náhrdelník

Hlášení RAPEX 12/2020

Náhrdelník se skládá ze tří černých kožených proužků s kovovým lemováním, stříbrným zapínáním a kovovým přívěskem ve tvaru orla s kamínky.

Typ výrobku náhrdelník
Kategorie Ostatní - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nadměrné množství kadmia a olova (naměřené hodnoty: 87,5 % a 1,6 % hmotnostních). Kadmium je škodlivé pro lidské zdraví, hromadí se v těle a může poškodit ledviny a kosti a způsobit rakovinu. Olovo je škodlivé pro lidské zdraví, hromadí se v těle a může ovlivnit plodnost, poškodit kojené nebo nenarozené děti.

Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů, odstranění výrobku z nabídky online prodejců (dovozce).

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností.

Datum publikace 22.03.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit