Databáze nebezpečných výrobků

Race Car Kiddie Rider Nafukovací plavecké sedadlo

Hlášení RAPEX 50/2010

Nafukovací plavecké sedadlo s volantem a natištěnými obrázky připomínajícími automobil. Zabalené v kartonové krabici s varováním a jménem dovozce.

Typ výrobku JL 036003NPF
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Utonutí
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí utopení, protože má prvky, které vypadají, jako by byl určen pro děti do 3 let, které by mohly být uvězněny pod hračkou s hlavou pod vodou a nemusely by se dokázat bez cizí pomoci otočit zpátky nad hladinu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 13138.

Čárový kód 6926799200664
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 14.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit