Databáze nebezpečných výrobků

Futaba nabíječka baterií "Mains Charger"

Hlášení RAPEX 34/2014

Nabíječka baterií pro modely na dálkové ovládání. Nabíječka je určená pouze k nabíjení 4,8V a 6,0V NiCd a NiMH baterií, a lze ji použít od kapacity 600mAh výše.

Typ výrobku P-FBC32D/4
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kolíky adaptéru jsou příliš silné, a proto je zapotřebí velké síly při zapojování do zásuvky a vypojování z ní. To by mohlo poškodit zásuvku nebo adaptér a na povrch by se mohly dostat části pod napětím, což by mohlo vést k úrazu elektrickým proudem a/nebo k požáru.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60950 a národní normy BS 1363.

Čárový kód 5028967317721
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 07.09.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit