Databáze nebezpečných výrobků

König MP3 přehřávač s nábíječkou baterií "Cassette shaped MP3 player"

Hlášení RAPEX 44/2014

MP3 přehrávač ve tvaru kazety dodávaný s nabíječkou baterie. Prodává se v bílém průhledném obalu. Elektrické údaje: vstup:100-240 VAC, 50/60 Hz výstup: DC 5V, 500mA.

Typ výrobku nabíječka baterií č.: LD-005
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Izolace nabíječky dodávané s přehrávačem není dostatečná. Povrchové cesty mezi primárním a sekundárním vinutím také nejsou dostatečné. Uživatel se v důsledku může dotknout částí nabíječky, které jsou pod napětím v důsledku chyby v elektrickém obvodu a utrpět úraz elektrickým proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60065 a EN 50075.

Čárový kód 5412810111749
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 10.11.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit