Databáze nebezpečných výrobků

BMW Motocykl - R12

Hlášení RAPEX 27/2010
Motocykl.

Obrázek není k dispozici.

Typ výrobku R1200GS Adventure,schválení typu e1*2002/24*0199.Postižená vozidla byla vyrobena mezi lednem 2006 a říjnem 2007.
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí
Šrouby na přední straně podpěry nádrže se mohou uvolnit, což způsobí, že se matice oddělí a šrouby zapadnou dovnitř. Šroub se tak může dotknout prutu vidlice. To by mohlo omezit úhel natočení řidítek a při nízkých otáčkách (např. Manévrování) způsobit nehodu.
Země původu Německo
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Dánsko, Švédsko, Nizozemsko, Řecko, Portugalsko, Finsko, Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Výrobce přijal dobrovolné nápravné kroky.
Datum publikace 06.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit