Databáze nebezpečných výrobků

Rossmann Mléko do koupele pro kojence "Babydream Pflegebad"

Hlášení RAPEX 38/2012

Mléko do koupele v ploché plastové lahvičce světle modré a bílé barvy s kulatými hranami a nápisem: "Babydream Pflegebad mit Kamille" – 1000 ml.

Typ výrobku série: 11/2014 11; 11/2014 12, 11/2014 13
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek představuje mikrobiologické nebezpečí, protože obsahuje bakterie Serratia marcescens. Teplá koupelna podpoří jejich množení, takže by přípravek ve vzácných případech mohl způsobit infekci, kterou by bylo možné vyléčit pouze dlouhodobým podáváním antibiotik.
 

Země původu Německo
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 06.10.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Kamila 7.4.2013 08:24

  Dobry den, chtela jsem se zeptat, zda nebezpeci bylo pouze v uvedenych seriich. Tento vyrobek pouzivam jiz pul roku, a dnes jsem se docetla ze je nebezpecny. Ale prave nechapu dobre ze se nebezpecne bakterie vyskytovaly jen v nekterych seriich a nebo v kazdem vyrobku?? dekuji za odpoved

  reagovat

  R R
  • dTest 7.4.2013 11:25

   Uvedené nebezpečí se týkalo pouze daných serií v popisu. Ostatních sérií výrobku se toto hlášení netýká. Kontaminace bakterií může nastat během výroby nebo plnění, čili jedná se o technologickou záležitost.

   reagovat

   R R
 • Pudilová 5.4.2013 14:02

  Dobrý den, toto mléko mám koupené a už je polovina sdělaná, po přečtení tohoto článku letí do koše :( Vždy koukám na etikety a tu je psáno, jak je bez přidaných látek a je přírodní tak nechápu kde se to tam bere!!!!! Moc děkuji za tyto testy a stránky...Už nevím komu věřit a co je pro nás a naše děti bezpečné :(

  reagovat

  R R
  • dTest 5.4.2013 14:23

   Paradoxně právě absence chemických látek v kosmetice může být důvodem výskytu bakterií, nicméně výrobce musí vždy zajistit bezpečnost svého produktu, v tomto případě se pravděpodobně jednalo o neaseptické výrobní prostředí.

   reagovat

   R R
 • Rozhořčený otec 1,5 roční holčičky 21.1.2013 10:37

  Dobrý den,

  již rok koupeme malou s Babydream Plegebad kupovanou v Rosmannu v Polsku. Po měsíci užívání se jí objevila podrážděná kůže červeno až cihlového zbarvení a vše si začala škrábat. Nevěděli jsme, že příčinou může být tato přísada do koupele. Dle šarže 11/2014 12 a 11/2014 11, EAN 4047196008300. Číslo je napsané černým písmem na zadní straně uprostřed jsem zjistil, že se jedná opravdu o infikovaný výrobek.

  S 1,5 roční holčičkou již půl roku bojujeme s infekcí a ekzémem, který má po tvářích na rukách a na krku ve vlasech a na tělíčku.

  Ani ve snu by mne nenapadlo, že možnou příčinou a spouštěcím faktorem je přísada do koupele od Babydreamu.

  Nevíme zdali nasadit antibiotika nebo čekat jak se stím malá popere!!!!

  V případě dlouhodobého používání antobiotik takhle malému dítěti zcela zničíme imunitu.

  Řekněte mi, kde má člověk dneska zastání?

  Ve firmě Rosmann u které se nikdo nebude se mnou bavit? Možná až po dlouhodobém pozorování a testování holčičky a prokázání, že se opravdu jedná o tuto bakterii rodu Serratia.

  A jako dárek dostaneme jednu přísadu gel nebo mléko do koupele již stoprocentně bez bakteriií.

  Děkuji nechci.

  Chci vědět, jak se tohle mohlo vůbec stát?
  A kolik rodičů má podobnou zkušenost a jak mám v tomto případě postupovat dál !!!!

  reagovat

  R R
  • dTest 22.1.2013 12:11

   Dobrý den,
   onemocnění Vaší dcery nás velmi mrzí, nicméně toto musíte konzultovat především s lékařem a až posléze řešit příčinu a zda to mohlo být způsobeno právě tímto přípravkem. Pokud byste požadovali nějakou kompenzaci po výrobci, bude pravděpodobně potřeba dokázat spojitost vadného výrobku s poškozením zdraví. Pro více informací přikládáme jeden z našich vzorových dopisů http://www.dtest.cz/clanek-812/zadost-o-nahradu-skody-zpusobene-vadou-vyrobku-dodavatel
   Případně se můžete obrátit na naši poradenskou linku jak v tomto případě postupovat. Tel: 299 149 009

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit