Databáze nebezpečných výrobků

REY-CITY miniventilátor "USB MINI FAN"

Hlášení RAPEX 32/2016

Malý ventilátor, který se zapojuje do USB portu počítače. Prodává se v modré krabici označené textem: 'USB MINI FAN', fotografií, jménem modelu, varováním v angličtině, textem 'BB 815 SUPER QUIET FC' a značkou CE.

Typ výrobku Model: BB-815; ref.: 7038
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Pořezání
Nebezpečí

Přední mřížka se může snadno ohnout, což by umožnilo přístup ke kovovým čepelím. Při použití by se proto uživatel mohl pořezat.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Čárový kód 8720121770386
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 17.08.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit