Databáze nebezpečných výrobků

Makeridea bezpečnostní zábrana pro děti "Luna"

Hlášení RAPEX 17/2017

Kovová zábrana zabalená v kartonové krabici, 72 - 81 cm.

Typ výrobku zboží č. 094
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Otvory mezi bezpečnostní zábranou a rámem dveří/stěnou jsou příliš velké. Lezoucí dítě by se mohlo snažit protáhnout otvorem nohy nebo tělo a hrozí uvíznutí hlavy, které by mohlo vést k dýchacím obtížím nebo uškrcení.

Země původu Itálie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1930.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností, varování spotřebitelů před riziky, stažení zboží z trhu, svolání od spotřebitelů (distributor, prodejce).

Datum publikace 30.04.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit