Databáze nebezpečných výrobků

JANOD magnetická hra - rybaření

Hlášení RAPEX 17/2016

Model J08152: magnetická hra se dvěma rybářskými pruty s dřevěnou rukojetí a devíti dřevěnými sardinkami. Prodává se v plechovce ve tvaru sardinky.  Model J08153: magnetická hra se dvěma rybářskými pruty s dřevěnou rukojetí a čtrnácti dřevěnými hvězdicemi. Prodává se v plechovce ve tvaru hvězdice.

Typ výrobku J08152 (sardine), J08153 (starfish)
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Plastová část rybářského prutu by se mohla snadno otevřít a uvolnit magnet, který představuje malou část. Malé dítě by si ho mohlo vložit do úst a udusit se.  Pokud dítě navíc spolkne další kovovou část, hrozí poranění trávicího traktu, pokud magnet kov přitáhne.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 3700217381523 , 3700217381530
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (dovozce).

Datum publikace 29.05.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit