Databáze nebezpečných výrobků

Splashy Land magické koule do koupele

Hlášení RAPEX 44/2012

Magické koule o průměru 6 cm prodávané v sadách po třech nebo po šesti zabalené jednotlivě v plastové folii a spolu v plastovém pouzdře. Při kontaktu s vodou se kosmetická koule rozpustí a uvolní kapsli, která pluje po hladině několik minut. Potom se kapsle rozpustí a uvolní malou mycí houbu, která je do té doby uvnitř kapsle. Houba může mít různé zábavné tvary (předměty, postavičky, zvířata apod.).

Typ výrobku 0311 a 0211
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení kvůli kapslím, které po rozpuštění uvolní mycí houbičky. Malé děti mohou kapsli spolknout.

Země původu Jihoafrická republika
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 3760206630018
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 06.11.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit