Databáze nebezpečných výrobků

Super Glue Lepidlo "Super Glue For Plastics – Metal – Wood – Rubber – Paper & Leather"

Hlášení RAPEX 49/2011

Vteřinové lepidlo v černé tubě s bílým plastovým víčkem. 12 tub (každá obsah 3 g) je zabaleno pod plastovým krytem s kartonem černé barvy. Na zadní straně je návod k použití v češtině.

Typ výrobku DUS203141
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje cca 9% hmotnosti chloroformu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 7920314100353
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje.

Datum publikace 18.12.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Li 22.12.2011 11:34

  Nejcastejsi a snad i nejlevnejsi vterinove lepidlo, se kterym se da v obchudcich setkat... Meli jsme jej uz mnohokrat - vzdy vsak po prvnim pouziti tuba zaschla a nebylo mozne jej znovu pouzit... Nyni jsme presli na gelovy typ (ovsem renomovane znacky) a ten je naprosto bezkonkurencni.

  reagovat

  R R
  • veronika 26.12.2011 11:41

   take jsem ho nekolikrat mela doma. lepilo dobre, ale pri napichovani tuby uzaverem, na nemz je propichovaci hrot, se nekolikrat stalo, ze lepidlo po napichnuti tuby vystriklo ven, na ruku. po prvni zkusenosti jsem pri otvirani tohoto lepidla zacala pouzivat gumove rukavice ... a delam to radeji i u ostatnich vterinovych lepidel.
   navic, kdyz jsem lepila male veci a bylo nutne spoj kontrolovotat detailne - tzn. mit oci blizko lepeneho mista, zacaly me oci palit a slzet

   reagovat

   R R
   • bradStaba 17.7.2012 13:31

    Se divíte ,že vás pálí oči, lepidlo obsahuje vypařující se chloroform !! A vy na to šilháte z 10 cm. :-D

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit