Databáze nebezpečných výrobků

Yes Love lepidlo na umělé nehty

Hlášení RAPEX 26/2015

Lepidlo na umělé nehty, 8 g a 3 g, zabaleno v průhledném plastovém sáčku se štítkem s čárovým kódem a informacemi ve španělštině o dovozci a složení.

Typ výrobku 3 g a 8g
Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje cyanoakrylát, ale obal nemá odpovídající bezpečnostní štítek s informacemi o rizicích v národním jazyce nebo správný piktogram, který je pro chemické směsi vyžadován. Uživatel proto nemá nezbytné informace o nebezpečích vznikajících při kontaktu s kůží nebo požití.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o klasifikaci, balení a označování látek a směsí (CLP) a Směrnice 1999/45/ES.

Čárový kód 8435255202183
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 12.07.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit