Databáze nebezpečných výrobků

Eneltec LED trubice 'LED Röhre'

Hlášení RAPEX 16/2012

LED trubice, které vypadají jako běžné zářivkové trubice, ale pro které je třeba upravit světelnou instalaci.

Typ výrobku a) T10060 b) ENLT-T10060SMD-01 c) 24W CW Eneltec d) T 10 LED Tube Light
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobky představují nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože je pro jejich použití třeba upravit světelnou instalaci. Tato úprava je pro uživatele nebezpečná, protože není možné zajistit, že budou dodrženy např. dostatečné izolační vzdálenosti. Na výrobku není návod jak trubice nainstalovat a upravit světelnou instalaci. Při následném nahrazení LED trubice běžnou zářivkou může nastat zkrat.
Navíc na výrobku chybí kompletní adresa výrobce nebo jeho zástupce, chybí další informace o výrobku, např. značka CE, typ výrobku, napětí, příkon a frekvence.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD)

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a zákaz prodeje.

Datum publikace 03.05.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit