Databáze nebezpečných výrobků

Laserové ukazovátko "Fx-Laser"

Hlášení RAPEX 47/2015

Laserové ukazovátko označené: "max. output power < 500 mW, wavelength 532 nm, Class III laser product". Otočením rotujícího kroužku v horní části vytvoří laser efekt oblohy s hvězdami. Tento kroužek lze snadno vyšroubovat a potom laser vydává jeden zelený paprsek.

Typ výrobku 303
Kategorie Ostatní - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí

Paprsek je příliš silný, zvláště když je odstraněn kroužek. Na výrobku chybí bezpečnostní varování a varovné symboly pro laserové zařízení.  Paprsek namířený do očí může snadno poškodit zrak.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné normy EN 60825-1, co se týče jeho značení.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 29.11.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit