Databáze nebezpečných výrobků

Lapač hmyzu "Electronic Insect Terminator"

Hlášení RAPEX 6/2013

Lapač hmyzu ve tvaru tenisové rakety se světlými, dětem atraktivními, barvami.

Typ výrobku 78689
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Tvar a způsob použití může být atraktivní zvláště pro děti. Mřížky jsou pod příliš vysokým napětím, odporujícím požadavkům směrnice. Při vypnutí obvodu je napětí na mřížce příliš vysoké a uživatel může utrpět šok, pokud např. vyměňuje baterie. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Země záchytu Ohlašující: Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 23.02.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • moje jméno 1.3.2013 08:20

  Musím se přidat, taky přístroj vlastním a dtest jako obvykle pobavil. Inu nástupce Dikobrazu ))).
  Mřížky jsou pod příliš vysokým napětím.... ne, mezi mřížkami je napětí potřebné pro správnou funkci - kdyby bylo nižší, psali byste, že nefunguje.
  Odpojení ze sítě .... je na baterii.
  Utrpět úraz proudem, pokud vyměňuje baterie .... nesmysl, napětí je právě na mřížkách, navíc o tom, zda utrpím úraz rozhoduje jen a pouze proud procházející mým tělem, nikoliv napětí.

  reagovat

  R R
  • dTest 1.3.2013 09:32

   Dobrý den,
   děkujeme za informaci. Nepřesný překlad jsme opravili. Oznámení bylo provedeno národním dozorovým orgánem členské země EU a jedná se o oficiální informace, které přebíráme do naší databáze.

   reagovat

   R R
 • Eva Týcová 28.2.2013 08:00

  Výrobek používám už dva roky.Vámi uváděné údaje jsou zavádějící. Výrobek nelze odpojit od sítě, protože žádnou přípojku nemá. Je napájen dvěma AA bateriemi 1,5V , takže o úraz elektrickým proudem se nemůže jednat. Lapač je velice účinný a ani by mne nenapadlo jej vracet. Důvod varování asi , že je z Číny. ( Zajímavé, že původ výrobků z jiných zemí , např. Německa "zapomínáte " uvádět. S pozdravem Eva Týcová

  reagovat

  R R
  • dTest 1.3.2013 09:26

   Dobrý den,
   nepřesný překlad z evropské databáze RAPEX jsme opravili. Nicméně informace přebírané z RAPEXU jsou oficiální údaje národních dozorových orgánů členských zemích a vždy je přebíráme v plném znění. To, že u mnoha výrobků není uveden původ, je dáno především absencí této informace na výrobku nebo jeho obalu.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit