Databáze nebezpečných výrobků

One touch light Lampa

Hlášení RAPEX 12/2011
Lampa ve tvaru květiny z tvrdého plastu s pěti okvětními lístky v různých barvách (oranžová, růžová a zelená). Střed květiny je žlutý a představuje vypínač. Na zadní straně je schránka na tři AA baterie (3 x 1,5 V). Uvnitř je světlo vyzařující dioda. Na jednom vzorku je připevněna beruška a na zbylých dvou motýl. Beruška a motýl mají malé výčnělky, které pasují do otvorů na okvětním lístku. Kryt berušky má několik děr, které se navlékají na výčnělky na těle berušky. Průměr cca 12 cm.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobky představují nebezpečí udušení, protože beruška a motýl představují malé části a lze je snadno oddělit a spolknout.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 8711295830754
Země záchytu Ohlašující: Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje.
Datum publikace 23.03.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit