Databáze nebezpečných výrobků

Kytara ve tvaru jahody KOOME TOY

kytara_jahoda

Kytara, jejíž délka je 41 cm, je vyrobena z barevného plastu, a má tvar jahody. Také tlačítka na kytaře mají tvary různých druhů ovoce. Po stisknutí kteréhokoliv z těchto tlačítek vydává kytara zvukové efekty a hraje jednoduché melodie, což umožňují 3 vložené baterie typu AA.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Popálení
Nebezpečí

Prostor pro baterie se může přehřívat. V průběhu zkoušky na oteplení došlo k nežádoucímu oteplení v oblasti baterií: kryt baterie 43 °C(povolené oteplení 35 °C), uvnitř krytu baterie byly naměřeny hodnoty 58,9 °C a 57,5 °C(povolené oteplení 45 °C), oteplení spodního krytu baterie 51,2 °C(limit 45 °C). V případě manipulace s hračkou, by dítě mohlo utrpět popáleniny kůže.

Při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku je pravděpodobné, že nastane situace, při které může dojít ke zranění dítěte, konkrétně k popálení kůže.

Země původu Čína
Čárový kód 6951449565725
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Česká obchodní inspekce prodej kytary se zvuky KOOME TOY zakázala a následně distributor přijal opatření ke stažení nebezpečné hračky z trhu. Po zpracování veškerých potřebných dokladů byl výrobek nahlášen do celoevropského systému RAPEX ve kterém byly informace o hračce zveřejněny ve 46 týdnu pod číslem A 11/0095/15.

Datum publikace 30.11.2015
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit