Databáze nebezpečných výrobků

Huancai kuličky absorbující vodu "WATER CRYSTAL"

Hlášení RAPEX 50/2016

Zvětšující se červené kuličky k dekorativním účelům. Průměr: 4 mm. Obal: modrý celofánový sáček.

Typ výrobku XIAOYINGXIONG
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kvůli svému charakteristickému tvaru, barvě a velikosti by mohly být výrobky považovány za potravu (bonbóny). To by mohlo vést děti k tomu, aby je vložily do úst a cucaly nebo spolkly. Při kontaktu s tekutinou se kuličky zvětší a hrozí vážné zablokování trávicího traktu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 6942532966666
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 28.12.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit