Databáze nebezpečných výrobků

Kik Krabice s triky - Witzdoze

Hlášení RAPEX 8/2010
Sada plastových žertíků: falešné zuby, 1 moucha, 1 pavouk, 1 hromádka psích exkrementů, 1 náplast.

Typ výrobku Sezóna: 209, WGR: 912, Obj. číslo 563500.
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 1,2% di(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v mouše a pavouku a 16,7 mg/kg dibutylftalátu (DBP) v náplasti.
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány, pokud mohou děti hračku vložit do úst.
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení od spotřebitelů.
Datum publikace 23.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit