Databáze nebezpečných výrobků

BEBÉS ECOLÓGICOS kousátko z kořene kosatce "Mordedor de raíz de iris"

Hlášení RAPEX 4/2014

Výrobek je přírodní kousátko pro kojence. Je zabalen v průhledném plastovém sáčku s kartonovým štítkem s textem:"'Bebés Ecológicos", návodem k použití a fotografií dítěte.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Uškrcení, zdravotní
Nebezpečí

Přestože je na štítku napsáno, že kousátko není náhrdelník a šňůrka má na sobě uzel, lze uzel snadno rozvázat a výrobek lze navléknout dítěti na krk. Proto hrozí uškrcení. Navíc složení kořene kosatce a způsob použití (cucání) může způsobit kontaminaci, což by mohlo poškodit ústní sliznici.

Země původu Rakousko
Čárový kód 9006720640107
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 12.02.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit