Databáze nebezpečných výrobků

Sabon Kostka mýdla "Sweet Bath Oil Bar"

Hlášení RAPEX 1/2012

Kostka mýdla ve tvaru a obalu připomínajícím tabulku čokolády. Na obalu je nápis "chocolate" blízko obrázku koupele.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože může být kvůli svému vzhledu, tvaru, barvě a velikosti (oddělitelné dílky jako u čokolády) považován spotřebiteli za potravu. Zvláště děti by ho mohly vložit do úst a spolknout nebo vdechnout.

Země původu Izrael
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 7290104224256
Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zakázaly prodej.

Datum publikace 14.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit