Databáze nebezpečných výrobků

Koloběžky se dvěma a třemi koly "Scooter"

Hlášení RAPEX 31/2014

1. Koloběžka modré barvy se dvěma koly a textem "SCOOTER" na řídicí trubici vpravo a na řídítkách. Na výrobku jsou dvě nálepky, jedna s textem: SHTY". Obal: kartonová krabice.

2. Černobílá koloběžka s modrou základnou a dvěma koly vpředu a jedním vzadu. Slovo "SCOOTER" je na řídicí trubici vpravo a na základně. Obal: kartonová krabice.

Typ výrobku Ref. č.: 1) SHTY12020002174 2) ASZ LB-330-2
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože délka řídítek je menší, než požadované minimum 120 mm a délka konců řidítek je menší než specifikovaných 40 mm, což může vést k nehodě.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 18.08.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit