Databáze nebezpečných výrobků

JD BUG koloběžka "Baby Scooter"

Hlášení RAPEX 37/2015

Hliníková koloběžka dodávaná v kartonové krabici.

Typ výrobku Model: Kiddie Kick, sériové č. YT0200020-00-14050800474; 05/08/14,
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Tyč řidítek může snadno prasknout za jízdy, což může vést ke zranění dítěte v případě pádu. Při zlomení tyče řidítek také vznikne ostrá hrana a hrozí poranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 20000200323211
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 24.09.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Jan 30.9.2015 12:46

  Dobrý den, dTest čtu pravidelně a celkem Vám fandím, ale pokud už nemáte o čem psát, tak raději nepište. Ohledně této koloběžky mohu říct jen to, že jí mám doma asi 2,5 roku a nepozoroval jsem ani náznak nějakého praskání duralové části řídítek, ono to snad není ani možné. Tato koloběžka na rozdíl od ostatních na trhu je stabilní, lehce ovladatelná. Nikde nic nemá ostré hrany a nebezpečí prasknutí zde nemůže být ani řeč. Je konstruována na určitou zátěž dítěte a tu na 100% unese, jezdil jsem na ní i já a to překračuji váhu x krát. Prosto nechápu, proč šíříte tyto poplašné zprávy ohledně nebezpečí výrobku. Spoustu testů ve Vašem podání má hlavu a patu, ale také dosti jsou nesmyslné a přitažené za vlasy.

  reagovat

  R R
  • David 30.9.2015 20:34

   Dobrý den, přesně jak píše Jan. Celkem zbytečně plašíte lidi. Koloběžku máme snad tři roky a bez sebemenšího problému. Žádný úraz ani nic zlomeného!!!

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit