Databáze nebezpečných výrobků

Adil kočárek

Hlášení RAPEX 9/2015

Kočárek s obousměrným držadlem a otočnými předními koly. Textil má různé vzory, např. šedá s bílými květy a šedá a bílými a modrými kostkami.

Typ výrobku JX2510/2512
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Zádržný systém navíc nechrání dostatečně dítě před vypadnutím. To může vést ke zranění. V přední části jsou části, které se pohybují jako nůžky a hrozí zachycení dětských prstů.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1888.

Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Zničení.

Datum publikace 11.03.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit