Databáze nebezpečných výrobků

Golf Clubs Kočárek

Hlášení RAPEX 33/2010
Kočárek s konstrukcí z šedé metalízy, držadla rukojeti jsou pokryta černým plastem. Zádové a sedací části jsou z tmavě modré látky, postroje a pásy jsou modré a připojené k sedací části. Kočárek má čtyři dvojitá kola, přední jsou otočná, zadní jsou pevná s brzdovým zařízením červené barvy. Obsahuje polohovací zařízení umístěné na levém madle. Značení: GB 14748-2006, QB/T2161-95, ISO 9001: 2000, 20 kg, 6-36 a další text v čínštině.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu, protože v zóně dosahu dítěte na boku konstrukce vozítka jsou přístupné mezery pod madlem, kde se mohou prsty dítěte zachytit a dítě se může zranit. Dětské vozítko je vybaveno pouze jedním blokovacím zařízením polohovacího mechanismu na zadní spodní části, což může mít za následek uvěznění dítěte ve vozítku během náhodné manipulace.
Rozpor s Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 1888.
Čárový kód 6947247618015
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.
Datum publikace 17.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit