Databáze nebezpečných výrobků

YANG KAI kočárek pro panenky

Hlášení RAPEX 46/2012

Malý kočárek pro panenky zabalený v průhledném plastovém sáčku s kartonem nahoře, na kterém jsou údaje o dovozci, značka CE, symbol věkového omezení do 3 let, varování týkající se malých částí a čárový kód.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Pořezání, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění a pořezání, protože se kočárek velmi snadno zhroutí a mezi pohyblivé části se mohou zachytit dětské prsty.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8013510008871
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zničení zboží.

Datum publikace 22.11.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit