Databáze nebezpečných výrobků

KAI YUAN DA TOYS kočárek golfové hole - hračka "Doll Stroller"

Hlášení RAPEX 43/2014

Růžový kočárek typu golfové hole (hračka) s růžovým potištěným textilním sedadlem. Rám je z kovu a plastu. Zabaleno v plastovém sáčku se štítkem.

Typ výrobku REF:17338
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kočárek se snadno zhroutí, když se na sedadlo zatlačí, a hrozí tedy zranění, hlavně zachycení částí těla (prstů) mezi pohyblivé části. Volní konce trubek rámu mají drsné konce, které by mohly způsobit zranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 5901680173389
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 03.11.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit