Databáze nebezpečných výrobků

Tako Kočárek - Fast Rider

Hlášení RAPEX 50/2010
Kombinovaný kočárek s přenosnou korbičkou a příslušenstvím, taškou na držadlo, nákupním košíkem a krytem proti dešti.

Typ výrobku 2009088423
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění, chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli nedostatečné zadržovací funkci postranic přenosné korbičky, což by mohlo vést k pádu dítěte. Navíc výrobek představuje chemické nebezpečí, protože černý plast držadla obsahuje 34,7% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP).
Země původu Polsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 1466. Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej.
Datum publikace 14.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit